Literackie podróże, te małe i te duże

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - "Literackie podróże, te małe i te duże" - Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

"Literackie podróże, te małe i te duże" - Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

24 maja Oddział dla dzieci opanowały niesforne skarpetki. A to za sprawą „Literackich podróży”, które zabrały uczniów kl. Ib w świat „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Dzięki lekturze książki Justyny Bednarek pierwszoklasiści dowiedzieli się, co dzieje się z zaginionymi podczas prania skarpetkami i jakie przygody je spotykają. Z uwagą wysłuchały historii o zielonej skarpetce, która uszczelniła wronie gniazdo. Urozmaiceniem zajęć była zabawa w detektywa. Każde dziecko po wylosowaniu jednej skarpetki z kosza musiało odnaleźć do niej parę ukrytą w zakamarkach Oddziału. Odnalezione skarpetki zostały zawieszone na sznurze do bielizny tworzącym element dekoracji. Podczas pracy plastycznej uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością ozdabiając jedenastą skarpetkę i ilustrując jej historię.

Fotogaleria

27 maja 2021
Przejdź do - "Literackie podróże, te małe i te duże" - wiersze Jana Brzechwy

"Literackie podróże, te małe i te duże" - wiersze Jana Brzechwy

„Literackie podróże, te małe i te duże” wyruszyły razem z uczniami klasy IIa w świat klasyki dziecięcej literatury. Podczas lekcji dzieci poznały wiersze Jana Brzechwy oraz biografię ich autora. Po głośnym czytaniu wierszowanych historyjek o przygodach zwierząt i roślin sprawdzili swoją umiejętność zapamiętywania w quizie przygotowanym przez panie z Biblioteki Publicznej. Podsumowaniem zabawnej lekcji była praca plastyczna – ilustracja do wybranego wiersza.

Fotogaleria

5 maja 2021
Przejdź do - "Literackie podróże, te małe i te duże" - Pamiętnik Czarnego Noska

"Literackie podróże, te małe i te duże" - Pamiętnik Czarnego Noska

W ramach projektu „Literackie podróże, te małe i te duże” klasa Ib w czasie zajęć online poznała przygody małego pluszowego misia o imieniu Czarny Nosek, który mieszka w redakcji czasopisma dla dzieci. Podczas omawiania lektury Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska” uczniowie uświadomili sobie, że w przygodach misia wielką rolę odgrywają takie wartości jak miłość, przyjaźń, zaufanie i oddanie. Podsumowaniem omawianej lektury było samodzielne wykonanie okładki do książki „Pamiętnik Czarnego Noska”. Dziękujemy pani Magdzie za przesłanie nam pięknych prac.

Fotogaleria

26 kwietnia 2021
Przejdź do - "Literackie podróże, te małe i te duże" - Kapelusz Pani Wrony

"Literackie podróże, te małe i te duże" - Kapelusz Pani Wrony

W ramach projektu „Literackie podróże, te małe i te duże” drugoklasiści zapoznali się z lekturą „Kapelusz Pani Wrony” autorstwa Danuty Parlak. Dziękujemy pani Ani za udostępnienie nam pięknych prac kapeluszy, zaprojektowanych przez uczniów dla Pani Wiosny.

Fotogaleria

9 kwietnia 2021
Przejdź do - "Literackie podróże, te małe i te duże" - Cukierku, ty łobuzie

"Literackie podróże, te małe i te duże" - Cukierku, ty łobuzie

Kot Cukierek skradł serca pierwszaków. Bohaterem marcowych zajęć z cyklu „Literackie podróże-te małe i te duże” był psotny, pręgowany kotek o słodkim imieniu Cukierek. Z przygodami głównego bohatera książki W. Cichonia „Cukierku, ty łobuzie” zapoznała uczniów kl.Ib pani Magda. Przygody niesfornego łobuziaka wszystkich zachwyciły. Uczniowie rozwiązali test wiedzy przygotowany przez Panie z Biblioteki Publicznej, oraz przypomnieli sobie o obowiązkach związanych z opieką nad czworonogami. Nie zabrakło pracy plastycznej - mozaikowego kota, kolorowe wydzieranki prezentują się znakomicie. Dziękujemy pani Magdzie za przesłanie fot. prac plastycznych. Mamy cichą nadzieję, że kolejne spotkanie w ramach projektu „Literackie podróże” odbędzie się już w bibliotece.

Fotogaleria

23 marca 2021