Bezpieczni w Bibliotece

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

27 listopad 2020r.


9 listopad 2020r.

Drodzy Czytelnicy!

W związku z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz rekomendacji Biblioteki Narodowej jesteśmy zobowiązani do wprowadzenia z dniem dzisiejszym nowych procedur, które zapewnią Czytelnikom oraz pracownikom maksymalne bezpieczeństwo.

Zapraszamy Czytelników do zamawiania wybranych publikacji telefonicznie – 25 757 60 85, 500 271 539, mailowo – biblioteka@kaluszyn.pl lub przez stronę internetową biblioteki formularz zapytań do bibliotekarza. Zamówienie powinno zawierać: nr karty bibliotecznej, tytuły zamówionych pozycji, telefon kontaktowy.

Odbiór zamówionych pozycji będzie możliwy po telefonicznym uzgodnieniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia powiadomi Czytelnika o terminie i godzinie odbioru zamówienia.

W celu uniknięcia kontaktów prosimy o stosowanie się do wyznaczonych procedur: o umówionej godzinie z zachowaniem reżimu sanitarnego Czytelnik zostawia ewentualne zwroty w punkcie zwrotu i ze stolika przed wejściem głównym do biblioteki (punkt odbioru) bezkontaktowo odbiera paczkę z zamówionymi pozycjami.

Informujemy, że zwiększono możliwość jednorazowego wypożyczenia  zbiorów  bibliotecznych do 10 pozycji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27 maj 2020r.

Od 1 czerwca 2020r. do odwołania zwrot i wypożyczanie książek odbywać się będzie

w poniedziałki i czwartki w godzinach 8-18, wtorki, środy i piątki w godzinach 8-16, sobota nieczynne.

Po wcześniejszym złożeniu zamówienia tel. 25 757 60 85, 500 271 539 lub mailowo: biblioteka@kaluszyn.pl

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 maja 2020r.

Od 4 maja 2020 r. do odwołania zwrot i wypożyczanie książek odbywa się

od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15, sobota nieczynne.

Po wcześniejszym złożeniu zamówienia tel. 25 757 60 85, 500 271 539 lub mailowo: biblioteka@kaluszyn.pl

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30 kwietnia 2020

NEWS - Otwieramy się!!!!

Drodzy Czytelnicy!

Bardzo się cieszymy, że możemy do Was wrócić, otwieramy już 4 maja 2020r.

W trosce o Czytelników i pracowników Biblioteki Publicznej w Kałuszynie wprowadzone zostały nowe procedury bezpiecznego korzystania z jej usług.

Oto niektóre z nich:

  1. Od dnia otwarcia do zniesienia przez rząd nałożonych ograniczeń Biblioteka podlega częściowemu wznowieniu pracy. Obsługa Czytelnika ograniczona będzie wyłącznie do wypożyczeń i zwrotów materiałów bibliotecznych. Czytelnia Ogólna i Czytelnia Internetowa nie będą dostępne dla użytkowników. Organizacja wszystkich przedsięwzięć kulturalnych z udziałem publiczności w tym: koncertów, spektakli, spotkań, warsztatów oraz innych wydarzeń jest wstrzymana do odwołania.
  2. Obsługa Czytelnika tj. zwrot i wypożyczanie książek oraz czasopism odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15, w wyznaczonych specjalnie do tego celu drogach: DROGA BRUDNA - ZWROTU (wejście boczne z prawej strony budynku) i DROGA CZYSTA - WYPOŻYCZEŃ (przedsionek biblioteki). W w/wym miejscu może przebywać tylko 1 Czytelnik w zabezpieczeniu twarzy stosownie do obowiązujących przepisów i po uprzednim zdezynfekowaniu rąk. Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 metrów od siebie.
  3. W celu wypożyczenia książek Czytelnik powinien je wcześniej zamówić telefonicznie  – 25 757 60 85, 500 271 539, przez stronę internetową biblioteki formularz zapytań do bibliotekarza lub mailowo – biblioteka@kaluszyn.pl. Zamówienie powinno zawierać: nr karty bibliotecznej, tytuły zamówionych pozycji, telefon kontaktowy. W przypadku braku numeru kontaktowego zamówienie nie będzie realizowane. My po skompletowaniu zamówienia oddzwonimy i poinformujemy o terminie jego odbioru. Zamówienie należy odebrać w ciągu dwóch dni.
  4. Każdego Czytelnika obsługuje dwóch bibliotekarzy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jeden bibliotekarz przyjmuje książki w strefie zwrotu, drugi zaś wypożycza zamówione książki w strefie wypożyczeń. Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeniu w rękawice 1-razowe, maski lub przyłbice. Bibliotekarze od Czytelnika są oddzieleni ekranami ochronnymi z pleksi.
  5. Zwrócone przez Czytelnika pozycje poddawane są 14-dniowej KWARANTANNIE i wyłączone z obiegu.
  6. W przedsionku Biblioteki i w wejściu bocznym Biblioteki zostały umieszczone informacje o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez Czytelników i jak postępować ze zwróconymi książkami w czasie zagrożenia COVID-19 i zabezpieczone są  środki do dezynfekcji rąk.

Ta sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, prosimy o wyrozumiałość i przestrzeganie zaleconych procedur.                                                                                                                                                                          

Szczegółowe wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w czasie epidemii COVID-19

Dokumenty

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29 kwietnia 2020r.

Drodzy Czytelnicy!

W związku z uchyleniem zakazu działalności bibliotek i możliwością ich otwarcia od 4 maja 2020 roku w trosce o pracowników i czytelników Biblioteki Publicznej w Kałuszynie zostały opracowane nowe Procedury bezpiecznego korzystania z jej usług. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju w dniu dzisiejszym wystąpiłam do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mińsku Mazowieckim z prośbą o konsultację i wydanie zgody na otwarcie Biblioteki Publicznej w Kałuszynie. Niezwłocznie po jej otrzymaniu placówka zostanie otwarta.

Pamiętajmy jednak iż zostaną wdrożone nowe procedury prowadzenia działalności bibliotecznej w związku z sytuacją spowodowaną pandemią wirusa.

O terminie otwarcia i nowych zasadach jej funkcjonowania będziemy Państwa informować na bieżąco.