Biblioteka Publiczna w Kałuszynie

Strona główna

Najnowsze aktualności

Nowości kwietnia

Zapraszamy po nowości kwietnia.

Zdjęcia okładek nowości książkowych na regale w bibliotece

6 kwietnia 2021

"Mój przyjaciel z baśniowej krainy" konkurs

Uwaga KONKURSY !!!

Kochani, 2 kwietnia – w rocznicę urodzin baśniopisarza Hansa Chrystiana Andersena świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Z tej okazji zapraszamy Małych i Większych Miłośników Książek do:

  • udziału w Konkursie plastycznym „MÓJ PRZYJACIEL Z BAŚNIOWEJ KRAINY” - namalujcie, narysujcie lub wyklejcie swojego ulubionego bohatera książkowego i wyślijcie nam zdjęcie swojej pracy (zdjęcia można też umieszczać w komentarzu do posta na Fb). Konkurs dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Na prace czekamy do 10 kwietnia do godz.12. Przewidziane atrakcyjne nagrody!!! Życzymy dobrej zabawy.  
  • oraz do udziału w pełnej baśni, bajek i bajeczek odlotowej akcji „RODZINNA CZYTELNIA …”. Jesteśmy ciekawi Waszych rodzinnych czytanek, kto komu w domu czyta i co czyta? Czy mama dziecku, a może babcia wnusiowi czy wnusi? A może jednak wnusia babci? Zróbcie wasze wspólne zdjęcie podczas czytania i przyślijcie do nas. Na rodzinne zdjęcia, które należy umieścić pod postem czekamy do 10 kwietnia do godz.12. Nagrody czekają!!! Życzymy dobrej zabawy.

Na zdjęciu fioletowy plakat konkurs Mój przyjaciel z baśniowej krainy

2 kwietnia 2021
Powiększ zdjęcie Na%20zdjęciu%20informacja%20dotycząca%20funkcjonowania%20biblioteki

KOMUNIKAT

Drodzy Czytelnicy!

Ze względu na trudną sytuację epidemiczną w województwie mazowieckim, oraz rekomendacje Biblioteki Narodowej,  jesteśmy zobowiązani do wprowadzenia od 29 marca (poniedziałek) do 9 kwietnia (piątek) 2021r. nowych procedur, które zapewnią Czytelnikom oraz pracownikom maksymalne bezpieczeństwo.

Oto one:

  • Obsługa Czytelnika odbywać się będzie bezkontaktowo od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.
  • Brak wolnego dostępu do półek – zwrot i wypożyczanie książek/audiobooków odbywać się będzie, w wyznaczonych specjalnie do tego celu miejscach: PUNKT ZWROTU (wejście główne do budynku) i PUNKT ODBIORU (stolik przed wejściem głównym do biblioteki).
  • Zwrot i wypożyczanie zamówionych pozycji odbywać się będzie wyłącznie po telefonicznym umówieniu z zachowaniem reżimu sanitarnego.
  • Czytelnik zostawia zwroty w PUNKCIE ZWROTU i odbiera paczkę z zamówionymi pozycjami ze stolika przed wejściem głównym do biblioteki (PUNKT ODBIORU).

W w/wym. miejscach może przebywać tylko 1 Czytelnik w zabezpieczeniu twarzy stosownie do obowiązujących przepisów.

  • Zawiesza się wykonywanie usług dodatkowych.
  • Wszystkie zwrócone zbiory podlegają 10-dniowej kwarantannie.

Zapraszamy Czytelników do zamawiania wybranych publikacji telefonicznie – 25 757 60 85, 500 271 539, messengerem, mailowo – biblioteka@kaluszyn.pl lub przez stronę internetową biblioteki formularz zapytań do bibliotekarza. Zamówienie powinno zawierać: nr karty bibliotecznej, tytuły zamówionych pozycji, telefon kontaktowy. W przypadku braku numeru kontaktowego zamówienie nie będzie realizowane. Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia powiadomi Czytelnika o terminie i godzinie odbioru zamówienia. Zwiększono możliwość jednorazowego wypożyczenia zbiorów bibliotecznych do 10 pozycji.

1 kwietnia 2021

Życzenia Świąteczne

Życzenia Wielkanocne

1 kwietnia 2021
Powiększ zdjęcie plakat%20Muzyka%20słów

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – w tym roku pod hasłem „Muzyka słów”. Święto zostało zainicjowane w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) na pamiątkę urodzin Hansa Chrystiana Andersena, duńskiego baśniopisarza. Ma ono na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych i promowanie wartościowej literatury. W tym roku gospodarzem tego dnia są Stany Zjednoczone. Twórcą plakatu jest Roger Mello.

Przesłanie dla dzieci skierowała pisarka Margarita Engle:

Czytając, umysły nasze w przestrzeń wysyłamy.
Pisząc, palcom naszym śpiewać pozwalamy.

Słowa to głośne bębny i flety na stronie,
to śpiewające ptaki, to trąbiące słonie,
szum wodospadów,
rzeki, co płyną przed siebie,
motyle, co nad nami wirują gdzieś w niebie!

Zaproszenie do tańca – słowa, rytmy, rymy,
serca, skrzydła, kopyta biją, gdy tańczymy,
opowieści – te nowe, historie leciwe,
fantazje i te inne, codzienne, prawdziwe.

Czy jesteś teraz w domu i dobrze się czujesz,
czy przez granice w stronę nieznanego wędrujesz –
opowiadania i wiersze należą do Ciebie.
A kiedy dzielisz słowa – twój głos to muzyka przyszłości,
pokój, przyjaźń, nadzieja
– zwycięstwo radości.

1 kwietnia 2021